Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 25, 2017 in Fotografia i filmowanie |

Filmowanie: filmy z drona, wideofilmowanie w Warszawie. Dron do filmowania – jaki?

Filmowanie: filmy z drona, wideofilmowanie w Warszawie. Dron do filmowania – jaki?

Filmowanie to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin. Zwłaszcza Warszawa jest miejscem, w którym z prędkością światła rozprzestrzeniają się wszelkie nowinki techniczne. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się szczególnie kręcenie wideo przy użyciu drona. Ujęcia z powietrza wiodą prym zarówno w przypadku filmów reklamowych, jak i prywatnych nagrań z komunii czy wesela. Wbrew pozorom, zdobycie takich materiałów nie jest już niebotycznym wydatkiem.

 

Zdecydowanie minęły czasy, gdy filmy z drona były poza zasięgiem większości firm. Fakt faktem, że zaawansowany technicznie dron do filmowania to nadal wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, jednak na początek przygody z nagraniami z powietrza można spokojnie zacząć od bardziej podstawowych modeli – większość z nich i tak oferuje wideofilmowanie w naprawdę wysokiej jakości.
Przed zakupem drona warto również pamiętać, że aby kręcić nim komercyjne filmy, osoba sterująca dronem powinna przejść stosowne kursy i szkolenia, dzięki którym zdobędzie odpowiednie uprawnienia. Bez nich nie będzie to możliwe. Wyszkolenie pilota drona przyniesie również szereg innych korzyści – będzie on wiedział, jak radzić sobie w trudnych warunkach pogodowych.