Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 22, 2022 in Inne tematy |

Zabawy dla naszych pociech

Zabawy dla naszych pociech

Ciepłe, słoneczne dni tuż tuż, dlatego warto zastanowić się nad rozrywką dla naszych maluszków nie tylko w domu, ale także na zewnątrz. Zabawy na świeżym powietrzu to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z dziećmi. Warto tego uczyć już od najmłodszych lat. Takie zabawy nie tylko pozwalają na miłe spędzenie czasu, ale także wpływają na polepszenie relacji między rodzicem, a dzieckiem. Jakie są idealne pomysły na zabawy z rocznym dzieckiem na dworze? Przedstawimy niektóre z nich.

Taniec

Niektóre roczne dzieci już chodzą, niektóre mają to jeszcze przed sobą. Nic nie szkodzi, bo taniec to zawsze dobry pomysł! Jeśli dziecko potrafi chodzić, samo może tańczyć i szaleć do rytmów muzyki na dworze. Jeśli jednak na chodzenie jest jeszcze za wcześnie, możemy włączyć ulubioną muzykę naszego maluszka, wziąć go na ręce i tańczyć razem w ogrodzie, podziwiając piękne widoki i obserwując przyrodę.

Tor przeszkód

Super pomysłem dla posiadaczy dużych ogrodów będzie tor przeszkód. Możemy porozstawiać zabawki lub inne przeszkody w postaci, np. gałązek, kamyków, a dziecko będzie się świetnie bawić! Taki tor można przechodzić na czas. Po przejściu takiego toru przeszkód, możemy wręczyć dziecku nagrodę, na pewno dodatkowo się ucieszy. Jest to fajne rozwiązanie na zabawę dla większej grupy dzieciaków, także dla tych starszych!

Plac zabaw

Tradycyjny plac zabaw to kolejny sposób na zabawę z dzieckiem. Możemy w niego zainwestować i kupić już gotowy, np. zjeżdżalnia, basenik z kulkami, piaskownica lub spróbować stworzyć własny, wszystko zależy od naszej kreatywności. Zabawa na takim placu zabaw jest gwarantowana!

Zabawa z piłką

Do tej zabawy będzie potrzebna oczywiście piłka. Możliwości jest wiele, gdyż piłkę można podrzucać, turlać oraz kopać. Piłkę można zastąpić balonikiem.

Gotowanie na dworze i piknik

Ostatnim już pomysłem jest gotowanie na dworze. Dziecko może przygotowywać potrawy z liści, kwiatów, piasku i wszystkiego, co znajdzie w ogrodzie, oczywiście pamiętajmy o ostrożności. Jest to super zabawa, a także sposób na poznawanie przyrody. Po takiej rozrywce na pewno polepszą się umiejętności motoryczne dziecka. Na sam koniec gotowania, można urządzić piknik.