Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 9, 2020 in Fotografia i filmowanie |

Jak krok po kroku zorganizować imprezę?

Jak krok po kroku zorganizować imprezę?

Każdy z nas choć raz musiał wziąć na barki zadanie zorganizowania jakiejś imprezy, czy wydarzenia. Urodziny, imieniny, spotkanie biznesowe lub luźniejsze wyjście ze znajomymi z pracy. Cokolwiek to nie było na pewno musiałeś potem problem, jak to wszystko zorganizować, kogo pytać się o radę?
Aby ułatwić Ci to zadanie oto kilka punktów, z którymi organizacja imprez stanie się łatwa, prosta i przyjemna.

Najpierw ustal dokładną datę

Ustalenie daty wydarzenia jest niezbędne, aby móc podjąć następne kroki. Najlepiej też jeśli od razu przemyślisz kwestię godziny przykładowo obiad ze znajomymi z pracy, 16 maja, godzina 14.30.

Miejsce

Szukanie lokalu zanim stworzymy dokładną listę gości, może wydawać się dziwne. Jednak w gruncie rzeczy – czy to był ktoś zaproszony na jakieś wydarzenie i nie zostało mu wtedy powiedziane gdzie się ono odbywa?
Oczywiście – idąc lub dzwoniąc do lokalu musimy mieć ogólną liczbę gości. Zamawiamy wtedy lokal i dania na około 15 osób z zaznaczeniem, że może być to mniej, co zgłosimy odpowiednio wcześnie.

Lista gości

Nie jest ona konieczna na każdej imprezie. Na małych przyjęciach lub rodzinnym obiedzie nie musimy jej tworzyć. Ale spotkanie integracyjne bez listy gości? Albo wesele? Jak ez takiej listy zapamiętać, kto odmówił przyjścia, kto będzie z osobą towarzyszącą, kto sam albo kto ma na dane produkty alergię.
Dzięki liście takie informacje możemy jasno zapisać i przekazać osobom odpowiedzialnym za catering.

Catering

Większość lokali, w którym organizujemy przyjęcia, oferują od razu catering. Jednak na niektóre wydarzenia musimy osobno załatwić jedzenie. Może zająć nam to wiele czasu, bo na wiele aspektów musimy zwrócić uwagę. Ja daleką trasę będzie musiał pokonać catering, jaka jest jego cena, jakie są opinie innych, na temat danej firmy, w jakiej kuchni się specjalizuje, czy oferuje dania odpowiednie do naszego przyjęcia.
Czy catering, czy kuchnia z lokalu parę rzeczy jest takie samo. Wiążą się one z naszą komunikacją z szefem kuchni lub właścicielem. Musimy mu bowiem powiedzieć jakie dania mają zostać przygotowane, poinformować o tym, czy ktoś aby nie ma alergii na dane produkty. I co ma zrobić, jeśli alergia występuje.

Wygląd sali

Ostatnią rzeczą na jaką powinieneś zwrócić uwagę to wystrój sali. Musisz zadbać o to, żeby był on odpowiedni do okazji. Niezależnie od tego, co obiecał ci właściciel lokalu, musisz wcześniej sprawdzić jej wygląd i być gotowym na to, że sam zostaniesz niejako zmuszony do zmian w dekoracji.

Więcej na ofcfeel.net.pl