Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 8, 2021 in Inne tematy |

Zabytki Wiednia

Zabytki Wiednia

Wiedeń to miasto, w którym historia wciąż wybrzmiewa i w zasadzie nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić. Austriacka potęga w pełnej chwale. Wiedeń przyciąga swoją majestatycznością, wspaniałymi budowlami, urozmaiconym życiem kulturalnym i historią, która zachwyca entuzjastów minionych epok. To miasto, które można zwiedzać godzinami i wciąż odczuwa się pewnego rodzaju niedosyt, mając wrażenie, że jeszcze się wszystkiego nie zobaczyło i nie poczuło. Miasto wyjątkowe pod każdym względem i zachwycające pięknem.

Historia miasta w zabytkach

Katedra św. Szczepana to jedno z tych miejsc, których nie wolno pominąć, zwłaszcza gdy na naszej liście do odwiedzenia znajdują się wyjątkowe zabytki Wiedeń. To niezaprzeczalnie jeden z najważniejszych symboli i wizytówek miasta, którą Wiedeńczycy chętnie się chwalą. Nie bez powodu. Jej historia sięga jeszcze XIII wieku, choć to dopiero niespełna trzy wieki później nadano jej obecną formę utrzymaną w stylu gotyckim. To jedna z największych katedr w Europie, a przy okazji doskonały punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na całe miasto. Nie można zaprzeczyć, że to również jeden z powodów, dla których turyści tak chętnie maszerują do św. Szczepana. Widok zapiera dech w piersiach i pozwala zobaczyć majestat miasta w pełnej okazałości.

Zimowy pałac

Hofburg to kolejny symbol niegdysiejszej potęgi miasta w postaci rodu Habsburgów. Ten niesamowicie wykończony kompleks pałacowy w rzeczywistości pełnił funkcję pałacu zimowego. Jest zdecydowanie miejscem godnym polecenia i zachwycającym zarówno od strony zewnętrznej, jak i zewnętrznej. Majestatem i rozmachem pałacu zachwycił się również największy zbrodniach XX wieku. To właśnie z hofburskiego pałacu kanclerz Adolf Hitler przemawiał do Austriaków w 1938 roku. Obecnie w kompleksie znajdują się fantastyczne galerie, a także Muzeum Sztuki Naturalnej. Nie bez powodu mówi się, że Hofburg to mała miejska enklawa, miasto w mieście o ogromnej powierzchni.