Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 4, 2018 in Inne tematy |

Samodzielne strzyżenie psa – czy warto?

Samodzielne strzyżenie psa – czy warto?

Długowłose rasy psów są powszechnie uwielbiane za swoje niezwykłe piękno. Długa i zadbana sierść tych zwierząt prezentuje się doskonale, choć jednocześnie osiągnięcie takiego efektu wymaga od właściciela niemałego wysiłku. Decydując się na takiego psa trzeba mieć świadomość tego, że jego sierść będzie wymagała ciągłej pielęgnacji.

 

Nawet zwykłe, codzienne zabiegi w niektórych przypadkach mogą zajmować nieco czasu. Jest to jednak konieczne, bowiem zaniedbanie tej kwestii może prowadzić do wielu problemów. Przede wszystkim źle utrzymana sierść psa od razu pokazuje, że właściciel nie jest zbyt odpowiedzialną osobą i nie potrafi zadbać prawidłowo o swojego zwierzaka. Zaniedbywanie sierści może doprowadzić również do problemów zdrowotnych czy kłopotów z poruszaniem się u psa. Bardzo ważne jest zatem regularne strzyżenie sierści, aby nie urosła ona do niewłaściwej długości.

 

W przypadku psów o gęstej u długiej sierści strzyżenie psa w domu może być pewnym wyzwaniem, szczególnie dla mniej doświadczonych osób. Nie oznacza to jednak, że za każdym razem musimy korzystać z pomocy fachowców. Warto samodzielnie opanować tę sztukę, bowiem na pewno przydaje się ona każdemu właścicielowi psa. Strzyżenie długiej sierści wymaga przede wszystkim cierpliwości. Musimy robić to bardzo dokładnie i równomiernie, tak, aby efekt wizualny był zadowalający. Warto również znaleźć sposób na utrzymanie psa w bezruchu przez dłuższy czas – niektóre zwierzaki stale tryskają energią, co znacznie utrudnia bardziej złożone zabiegi pielęgnacyjne.